Заштеда на енергија, почнете тука

за нас

ШАНГАЈ PAMAENS TECHNOLOGY CO., LTD, специјализира во R & D, производство и продажба на заштеда на енергија за греење и изолација производи. PAMAENS обезбедува инсталација, обука и по-продажба на еден-стоп услуга. PAMAENS стана лидер во областа на пријавата на индустриски заштеда на енергија технологија за греење во Кина и во странство.

Нашите производи се главната вклучувајќи изолација јакни, резервоарот и тапан греалки, инфрацрвени грејачи, грејачи кертриџ, спирални греалки, цилиндричен греалки, керамички грејач бенд, мика бенд грејач, леано во грејач, воздушно ладење грејач и вода изладена бенд греалки итн

Factory-600 x 400

изолација јакни, резервоарот и тапан греење јакни и инфрацрвени грејачи на развивме не само што во голема мера се намали потрошувачката на енергија, преку зголемување на термичка ефикасност, подобрување на квалитетот на производите и работна средина. Покрај тоа, нашите производи се безбедни за употреба, пријателски за животната средина, лесно да се инсталира со подолг век на употреба, безбеден и сигурен перформанси. Нашите изолација јакни и ќебиња се широко користени во вентили, прирабници, цевки, пластични машини, сушење, разменувачи, системот за издувни гасови итн Drum & резервоарот греалки се користи за загревање на сите видови на течности како што се вода, хемиски материјали, мед, масло, лепак итн

Греење елементи, како кертриџ грејач, спирални грејач, тубуларна грејач, керамички бенд грејач, мика бенд грејач, леано во грејач, воздушно ладење грејач и вода за ладење бенд греалки, која може да се примени на цилиндар греење на сите видови на пластични машини, вклучувајќи истиснување, шприц машина, жица цртање машина, pelletize, разнесени снимањето машина, пластични рециклирање и vulcanizing машина, итн се потпираат на напредни индукција греење технологија и многу години искуство во производство на традиционалните греалки, ние сме убедени да нудат висок квалитет и добра цена индукција греење, заедно со одлични пред тренинг продажба и по продажбата на услуги.

Сега имаме голем број на доктори, мајстори и високи инженери, кои се посветени на R & D центар во електромагнетна технологија. Покрај тоа, PAMAENS соработува со колеџи и универзитети во Кина. Со длабоко разбирање на различни механички области, PAMAENS сме посветени на развој индукција грејни тела за различни апликации

PAMAENS поседува дух на интегритет, амбиција, ефикасност и квалитет. Ние се заштеда на енергија не само како кариера, но, исто така, општествена одговорност и се враќа на нашата татковина. Искрена благодарност до сите вас и се надевам да соработува со претпријатија во Кина и во странство да се создаде синергија за подобра заедничка иднина заедно.

PAMAENS имаше стекнато ISO9001 CE и RoHS сертификати. Тоа важи и строги тестирање и контрола врз секој дел од производите, како и на секој чекор обработка. PAMAENS бил овластен rights.The на увоз и извоз на производи се продаваат во Европа, Блискиот Исток, Југоисточна Азија, Австралија, САД, Тајван итн Ние сме посветени да им понуди:

  1. Висок квалитет на производите
  2. поволна цена
  3. флексибилни MOQ
  4. Навремена испорака
  5. Бесплатна обука за инсталација и одржување
  6. Една година гаранција
  7. ОЕМ и дизајн услуги

 WhatsApp Online Chat !