силиконски грејач - Кина Шангај Pamaens технологија
Заштеда на енергија, почнете тука

силиконски Бојлер

Краток опис:

Силиконски грејач е еден вид на тенок филм кој го грее на електрифицирани, во стандардна дебелина од 1,5 до 5 mm, за прием на никел хром жици или 0,05 мм ~ 0.10mm дебели никел хром фолии гравирани на некои одредени форми, компонентата за греење е завиткано со топлина спроведување и материјали за изолација на двете страни, и да се заврши во висока температура умре формирање и стареењето на термичка обработка.


 • ФОБ Цена: US $ 2- 30 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 парчиња месечно
 • Испорака: Експрес, океанот превозот, воздухот превозот
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Western Union
 • Производство на време: 7-15 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација

  Име на предметот

  силиконски грејач

  Точка бр

  PM-SH

  Напон

  12V - 240V

  wattage

  прилагодено

  Макс wattage густина

  6 W / квадратни см во зависност од апликацијата

  отпорност толеранција

  во врска со +/- 5%

  димензии

  прилагодено

  Макс. Операција Температура:

  260 степени C или 500 deg F

  Мин. Операција Температура:

  -50 степени C или -58 deg F

  стандардна дебелина

  1.5 -5mm

  сертификати

  од н.е.

  пакување

  Картонска кутија / дезинсекција бесплатно дрвени Абел

  материјал

  внатрешен слој

  Силиконски гумени / стаклени влакна засилен силиконска гума

  средниот слој

  греење жица

  надворешен слој

  Силиконски гумени / стаклени влакна засилен силиконска гума

  материјалот

  Огноотпорен и доказ влага

  додатоци информации

  контрола на температурата

  Термички осигурач, термостат, термистор и PT100

  кабел за напојување

  еден до три метри со кориснички приклучок

  Вовед од Силиконска Грејач

  Силиконски грејач е еден вид на тенок филм кој го грее на електрифицирани, во стандардна дебелина од 1,5 до 5 mm, за прием на никел хром жици или 0,05 мм ~ 0.10mm дебели никел хром фолии гравирани на некои одредени форми, компонентата за греење е завиткано со топлина спроведување и материјали за изолација на двете страни, и да се заврши во висока температура умре формирање и стареењето на термичка обработка. Поради својата висока сигурност, производот е високо конкурентна кога во споредба со други електрични апарати филм производи кои нормално имаат паста материјали како графит паста или отпорник паста, итн обложена на материјали за изолација. Како еден вид на меко црвено филм кој може да се примени на различни тесно криви површини, силиконска гума грејач може да се фабрикувани во варира форми и овластувања.

  Во функција на силиконски грејач

  , Може да се постигне 1. Брзо загревање со коефициент на топлинска спроводливост од само 1W / mk Поради својата мала термички капацитет брзо се вклучуваат / исклучуваат.

  2. Висока термичка ефикасност: Температурата на електрични апарати за самиот филм е само десетици проценти степени повисока од онаа на течноста кога греење, што е 2-3 пати за заштеда на енергија од обичните електрични печки.

  3. Вода, киселина и алкално отпор, со висока цврстина на електрична изолација.

  4. Висока механичка сила со 100 кг / cm² механички притисок.

  5. Мали димензии: Мал простор окупиран при примената на оваа греење производ.

  6. Лесно апликација: Нејзините авто-изолација и бесплатни-на-отворен оган имотот во голема мера им помогне на поедноставување на техники за зачувување на топлина и топлинска изолација.

  7. својот широк спектар на температура -60 ° C ~ 250 ° C, може да се постигне само со други електрични апарати.

  8. Долго време услуга: Под нормална употреба, производот речиси може да биде постојано и постојано се користат, бидејќи никел и хром материјали се издржливи на корозија, и Silastic има висока отпорност на површината до 100 кг / cm², што е uncomparable за било која друга електрични греалки.

  9. Произведено во било која големина, температурата на производот може прецизно да се прилагоди со температура контролер.

  Апликации од Силиконска Грејач

  1. Индустриска опрема, цевководи, буриња, тенкови, итн   

  2. На отворено телекомуникациска опрема

  3. Медицински опрема и уреди   

  4. На отворено електронски уреди

  5.Thermal снимање на слики опрема

  6. Заштита на случај под ладна и влажна средина    

  7. Индустриски печки и опрема за термичка обработка

  8. Вентилатор поддршка    

  9. Ламинатори опрема

  10. Садови

  барањето за прибирање

  1. Димензија на резервоарот

  2. Напон & Wattage

  3. Каков вид на материјал во внатрешноста на резервоарот

  4. Што е почетната температура на материјалот


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  
  WhatsApp Online Chat !