Тубуларна грејач - Кина Шангај Pamaens технологија
Заштеда на енергија, почнете тука

тубуларна грејач

Краток опис:

Тубуларна тела се користат за загревање на течности, воздух или метали како сигурен, економски, и разновиден начин, кој може да се користи во широк спектар на апликации, вклучувајќи ги и оние со големина ограничувања за мали простори.


 • ФОБ Цена: US $ 2- 30 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 5 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 100000 парчиња месечно
 • Испорака: Експрес, океанот превозот, воздухот превозот
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Western Union
 • Производство на време: 7-15 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација

  Име на предметот

  тубуларна греење

  Точка бр

  PM-ТИ

  Напон

  6-600 V

  wattage

  прилагодено

  цевка со дијаметар

  3 mm до 30 mm (прилагодено)

  облик

  У облик, W форма, на намотката форма, двојно W форма, исправен, 3 У облик итн

  тип:

  Тубуларна грејач, ребрести тубуларна грејач, прирабница грејач, потопување грејач итн

  Макс. оперативен temp:

  1000 ° C (во зависност од материјал)

  Дијаметар толеранција

  +/- 0.1mm

  должина на толеранција

  +/- 3% (во зависност од различни форми)

  wattage толеранција

  +/- 5%

  отстапувања на напонот,

  +/- 5%

  сертификати

  CE, RoHS

  пакување

  Картонска кутија / дезинсекција бесплатно дрвена кутија

  материјал

  основни

  Cr20Ni80, со висок квалитет шведскиот отпор жица е avalible

  изолација

  Со висока чистота набиен магнезиум оксид

  обвивка материјал

  SS304 / SS316L / Incoloy 800 / Бакар / SS201 со или w / o тефлон слој

  додатоци информации

  Прирабници / Теми / жици

  Изборен

  Finnes

  Изборен

  Претставување на тубуларна греење

  Тубуларна тела се користат за загревање на течности, воздух или метали како сигурен, економски, и разновиден начин, кој може да се користи во широк спектар на апликации, вклучувајќи ги и оние со големина ограничувања за мали простори. Тие им овозможуваат дури и дистрибуција на топлинска енергија, како и висока диелектрична цврстина. Естакади греалки може да се формираат во различни дезени. Основната конструкција тубуларна греење елемент се состои од компјутер дизајниран пружини од 80% никел легура 20% хром отпор жица фузија заварени на никел-обложен челик терминал ладна пина. Овој собир е токму протегала и центриран во елемент метал обвивка, кои потоа се полни со Одделение "А" магнезиум оксид во прав (MgO). тогаш полни цевка е составен од фабрика за намалување на ролна во цврста маса, трајно стабилизирање на серпентина во центарот на цевката, додека обезбедување на одличен пренос на топлина и диелектрични сила помеѓу серпентина и обвивка.

  Карактеристики на Естакади Грејач

  Отпорни на влага Бојлер елементи 

  Висока Диелектрична Сила

  Економичност и издржлив

  Широк спектар на дијаметри и модели на располагање

  Обвивка од нерѓосувачки челик за отпорност на корозија

  Примена на тубуларна Грејач

  Медицинска Опрема

  индустрии услуга на храна

  пластика

  масло индустрии

  полупроводнички

  барањето за прибирање

  1. Дијаметар

  2. Должина

  3. форми или цртежи

  4. напон & wattage

  5. Каков вид на олово жица и тоа е должина

  6. Кол


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !