Tuba ngrohës - China Shanghai Pamaens Teknologji
Kursimit të energjisë, filloni këtu

ngrohës me tuba

Përshkrim i shkurtër:

Tuba ngrohje janë përdorur gjerësisht për të ngrohur lëngje, ajrit apo metale si një mënyrë të besueshme, ekonomike, dhe të gjithanshëm, i cili mund të përdoret në një shumëllojshmëri të madhe të kërkesave, duke përfshirë ato me kufizime të madhësisë për hapësira të vogla.


 • FOB Çmimi: US $ 2- 30 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 5 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 100000 copë në muaj
 • Transporti: Express, anijeve oqean, anijeve ajrit
 • Kushtet e pagesës: T / T, Paypal, Western Union
 • Koha e prodhimit: 7-15 ditë
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Specifikim

  Emri i artikullit

  tuba Heater

  Item Nr

  PM-TH

  tension

  6-600 V

  wattage

  customized

  Diametri i tubit të

  3 mm deri 30 mm (përshtatur)

  formë

  U formë, formë W, formë spirale, formë të dyfishtë W, i drejtë, 3 U formë etj

  Lloji:

  ngrohës tubular, ngrohës finned tubular, ngrohës fllanxhë, ngrohës ulje etj

  Max. temp operativ:

  1000 ° C (në varësi të materialit)

  toleranca diametër

  +/- 0,1 mm

  toleranca Length

  +/- 3% (në varësi të formave të ndryshme)

  toleranca wattage

  +/- 5%

  toleranca Voltage

  +/- 5%

  certifikatat

  CE, RoHS

  paketim

  Kartoni kuti / tymosje rast pagesë druri

  material

  Bërthamë

  Cr20Ni80, me cilësi të lartë suedez teli rezistenca është avalible

  Izolimi

  Pastërti të lartë kompakt oksid magnezi

  material mill

  SS304 / SS316L / Incoloy 800 / bakri / SS201 me ose w / o shtresë Teflon

  Accessories Informacion

  Rakordet / Threads / telat Lead

  fakultativ

  Finlandezët

  fakultativ

  Paraqitjet e tuba Heater

  Tuba ngrohje janë përdorur gjerësisht për të ngrohur lëngje, ajrit apo metale si një mënyrë të besueshme, ekonomike, dhe të gjithanshëm, i cili mund të përdoret në një shumëllojshmëri të madhe të kërkesave, duke përfshirë ato me kufizime të madhësisë për hapësira të vogla. Ato lejojnë edhe shpërndarjen e ngrohjes, si dhe një forcë të lartë dielektrike. ngrohje tuba mund të formohet në një shumëllojshmëri e modeleve. ndërtimi themelor tuba ngrohës elementit përbëhet nga një kompjuter-projektuar spirale spiral prej 80% nikel 20% aliazh kromit bashkim rezistenca teli ngjitur në çelikut këmbët terminalit nikel-veshura ftohtë. Kjo asamble është shtrirë pikërisht dhe të përqendruar në mill element metalike, e cila është e mbushur pastaj me Klasa "A" pluhur oksid magnezi (MgO). Tub mbushur është kompakt pastaj nga një mulli reduktim roll në një masë solide, të përhershme stabilizimin e spirale në qendër të tubit, duke i siguruar transferimin e nxehtësisë të shkëlqyer dhe forcë dielektrike në mes spirale dhe mill.

  Karakteristikat e tuba Heater

  rezistente lagështi elemente ngrohës 

  Forca të lartë dielektrike

  Me kosto efikase dhe të qëndrueshme

  Gamë të gjerë të diametra dhe modelet në dispozicion

  mill Stainless steel për rezistencë korrozioni

  Aplikacionet e tuba Heater

  Pajisje mjekësore

  industritë e shërbimit të ushqimit

  Plastikë

  industritë e naftës

  gjysmëpërçues

  KPK

  1. Diametri

  2. Gjatësia

  3. Forma ose vizatimet

  4. Tensioni & voltazhi

  5. Çfarë lloji i tela të çojë dhe kjo është gjatësia

  6. Sasia


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Bisedë Online!